יוסהההף!

התכנסנו כאן היום כדי לדבר על ערכים חשובים: דוגמה אישית, משפחה, ייחודיות, כריזמה, מקצועיות, יעילות, נחישות, דבקות במטרה, אומץ, יצירתיות, אסתטיקה ועוד. ושניה לפני שאתם מרימים עלינו ועל הקוד האתי הזה גבה, נציג לכם את המושיע הבא: יוסהההף! יוסהההף! (הם תאומים). הם גם שכנים, מעצבים והמקימים של מותג כלי המטבח החדשני והמוצלהההח Joseph Joseph.

הכירו את Richard & Antony Joseph. הם מתגוררים מרחק של כמה בתים זה מזה באותו הרחוב ב-Wandsworth, south London (ראה ערך משפחה). ועוד לפני שנתמקד בסיפור המעניין והפוטוגני על הבתים שבנו לעצמם, נציג כמה ממוצרי המותג שהם בודקים מקרוב בשימוש יומיומי בביתם (ראה דוגמה אישית).


דוגמה לדוגמה אישיתJoseph Joseph במטבח הפרטי של אנטוניו / סט Elevate - שישה כלי בישול מעוצבים, כשמניחים אותם על השיש הם לא נוגעים במשטח העבודה ולא מלכלכים אותו.


בודקים בעצמם בשימוש יומיומי / משטח חיתוך מחורר ומתקפל - שוטפים, חותכים ומחליקים בקלות לקערה.

+++

במשפחת Joseph - האמא, האבא וכל ששת הילדים, הם או אדריכלים או מעצבים. התאומים גדלו ב-Birmingham שם האמא עובדת כאדריכלית והאבא כמעצב-יוצר. אחרי לימודי העיצוב וההתנסויות המקצועיות הראשונות שלהם בתחום, ממש כמו באגדות, האב העניק לשניים לוחות זכוכית חתוכים בשווי £10,000 פרי המפעל שלו, ואמר להם שכל רווח שיעשו ממכירתם, ישמש אותם בהקמת עסק משלהם (״יום אחד בניי, כל זה יהיה שלכם״).


כשהחיים נותנים לך לוחות זכוכית, תעשה לימונדה... / הבית של אנטוני.

ב-2003 התאומים הקימו את Joseph Joseph. מאז ועד היום החברה שומרת על מעמדה כפורצת דרך וחדשנית בתחום המוצרים למטבח. הקולקציות החכמות שלה נמכרות במעל ל-100 מדינות ברחבי העולם. ממייבש כלים מעוצב ומחושב עד רמת הפיה שמובילה את שאריות המים היישר לכיור, ועד קופסת לחם לא תמימה בכלל שחוץ מהיותה מעוצבת ומרווחת, המכסה שלה הוא גם קרש החיתוך לפריסת הלחם (אין על גם וגם). את ההשראה לכל הטוב הזה, הם שואבים מעולם העיצוב התעשייתי וגם מאדריכלות, אמנות ומעיצוב פנים.

+++

כמובטח, הסיפור המעניין והפוטוגני מתחיל כאשר אנטוני מוצא בית ברחוב ויקטוריאני שהוסב למגורי משפחה. למרות העניין הרב, הרגיש אנטוני שהפרוייקט הזה גדול עליו ועל אמיליה אשתו שבדיוק עמדה ללדת. כמו אח טוב, לקח ריצ׳רד את המשימה על עצמו ובעזרת חברתו אנה והאדריכל שלהם Daniel Adeshile, מצא עצמו בונה מחדש את כל הבית (בשביל מה יש אחים).

במטבח, יצר ריצ׳רד איזור לישיבה קלילה ולא מחייבת. חלל פינת האוכל הגבוה כפליים מהמטבח, מוביל לגינה ומכניס הרבה אור טבעי כמו גם דרמה לעלילה: ריצ׳רד נזכר ומתאר בחרדה המתנה של 3 חודשים עם חור בגובה 6 מטר בחלק האחורי של הבית, שהמתין לדלתות הזכוכית העצומות שרק חברה מפורטוגל יכלה לייצר. וכשסוף סוף הגיעו, הן הצריכו סגירה של הכביש והובלה עם עגורן (סיוט ברחוב אלם + בשביל להיות יפה צריך לסבול).


לא חייבים לשבת, לא חייבים להתכופף.


ריצ׳רד דוחף את דלתות המטבח הדרמטיות המובילות לפטיו ולגינה (בהצלחה עם זה).

+++

אנטוני אם תהיתם, לא נשאר הומלס. הוא, אשתו ושלושת ילדיהם מצאו בסוף בית לא פחות מרשים עם מרפסת ממש בהמשך הרחוב. אחרי שנה של מגורים הם הפיגו את השיעמום בעזרת אותו האדריכל (Daniel Adeshile), הורידו את החלק האחורי של הבית ועשו הרחבה למטבח וחיבור לגינה במראה לופט אורבני.

בראיון למגזין האינטרנטי Sheerluxe, מספרת אמיליה על חיבתם למראה התעשייתי המודרני ועל כך שבזמן שהם דחסו לופט ניו יורקי נוסף ללוח הפינטרסט שלהם, הם הבינו שזה לא בדיוק הקן המשפחתי אליו כיוונו. האסימון נפל להם דווקא בסופ״ש שבילו במלון Ett Hem, Stockholm - מלון שמשלב בין היעילות של העיצוב הסקנדינבי לחפצי אומנות בלתי צפויים. את אותו הסופ״ש בסטוקהולם, העבירו בשופינג מטורף של חללי פנים וכשחזרו הבינו שעיצוב הבית שלהם חייב להיות תהליך מצטבר - שילוב של ישן עם חדש, חפצים עם סיפור.
מלון שמשלב אומנות ויעילות סקנדינבית

אנטוני וריצ׳רד חולקים אהבה משותפת לפריטים ורהיטים מודרניים מאמצע המאה המתאימים מאד לחלל בבתים שלהם. מה שמבדיל את הבית של אנטוני לדעתו, הוא שמורגש שגרה בו משפחה. ׳אימת הדלתות׳ שפקדה את אחיו התאום, התחלפה אצל אנטוני ב׳אימת העמודים׳ - כאשר מבין כ-300 עמודים, ניסו למצוא עמוד תומך שיתאים להרחבה במטבח. (ריצ׳רד עדיין ניצחת).


פריטים מודרניים מאמצע המאה: כסאות Eames מסביב לשולחן Staffan Tollgard על רצפת עץ האלון באיזור המטבח ופינת האוכל בביתו של אנטוני.

+++

נאלצנו לסיים עם כמה מוצרי Joseph Joseph נוספים - עמכם הסליחה.
עכשיו תנו להצטדק: פשוט כל דבר שהם עושים חוסך לנו זמן יקר ומקום בבית; פשוט לא הצלחנו לגלות איך לא חשבו על זה קודם; פשוט ממליצות בחום לבדוק את המוצרים שלהם בעצמכם, בשימוש יומיומי בבית. אז מחילה. ניתן להשיג מבחר מכובד של מוצרי Joseph Joseph גם באתר ובחנויות הרשת סוהו.
חיתוך והגשה - בבקשה! המוצר המקסים הזה (בחרנו לבד), משלב כמה פונקציות שיכולות לגרום לאורחים שלכם לא ללכת. תוכלו להגיש עליו לחם עם מטבל / זיתים בצלוחית התבלין (תשאירו לאורחים את החיתוך). או שאולי בא לכם על ערב גבינות ויין - פשוט הפכו את הקרש לצד השטוח ומלאו את הקערה הקטנה בצ׳טני.


סט משגע להכנת אורז במיקרוגל כל הדרוש להכנת אורז בערכה מעוצבת אחת: סיר, מסננת (אפשר לשטוף את האורז לפני הבישול ולהניחו ישירות באמצעות המסננת בסיר), כוס מדידה, מכסה וכף לערבוב. חגיגה לעצלנים.

+++

החומר לכתיבת הפוסט ממגזין House & Garden האינטרנטי והמודפס.
Lucas Allen - צילם את הבתים ל-House & Garden.

אולי תאהבו גם

תגובות