שימו נר על החלון (Calendar Candles)

טיפוגרפיה סקנדינבית, איך לא? מתאפיינת בניקיון ומינימליזם. מי לא נתקל לפחות פעם אחת בפוסטר האלפבית השוודי, המפורסם שמוכרים באיקאהבאות G על שלל גופניה, מתנוססת בגאווה בחלל החדר / האינטרנט; בספל / צלחת / אגרטל של Design Letters ועוד ועוד. בפינה ״אותיות ומוצרים״, או אם תרצו ״טייפרודקטס״, נעסוק בעיצובים שהתפלשו בשני העולמות, והביאו לעולם בשעה טובה, בן כלאיים - מוצר בטאץ׳ טיפוגרפי.

+++

לקרוא ולכתוב - אאוט. לקרוא ולגעת - אין.

+++

לרגל כניסת חג המולד (ויציאת חנוכה), בחרנו לפתוח את ״אותיות ומוצרים״, בהצגת מסורת דנית נחמדת: הדלקת ״Calendar Candles״ (או ״Advent Candles״). בכל שנה ברחבי סקנדינביה, סופרים לאחור את הימים עד לכריסמס, באמצעות הדלקת הנר הגאוני הזה. כל יום שורפים קצת מהנר (רק בשביל להגיע ליום / למספר הבא), החל מה-1 לדצמבר ועד לערב חג המולד, זו הסיבה שהמספרים מסתיימים ב-24.

נתקלנו במסורת הזו לראשונה באחד הבלוגים שאנחנו אוהבות לצרוך לצד הקפה, that nordic feeling של Rikke. עיתונאית, סטייליסטית ובלוגרית שחיה ונושמת את העיצוב ואורח החיים הנורדי ומדווחת היישר ממרכז הזירה, קופנהגן.

Rikke מספרת על החורפים המקפיאים בצפון ועל כך שלמרות שדצמבר הוא אולי החודש הכי חשוך בשנה, הנרות האלו (ביחד עם נורות חשמל) מאירים אותו ומחממים את הבית. בפוסט ישן על הנרות וההכנות לכריסמס, היא מציגה עבודת סטיילינג שלה לטבע דומם בשילוב Calendar Candle פשוט, שניתן לרכוש בסופרמרקטים (שם) או ברשתות Søstrene Grene.

ובפוסט שהעלתה לאחרונה, קישוט כריסמס נורדי שהכינה לחברת Rosendahl בו שילבה אורנומנט כסף מהסידרה החדשה של Karen Blixen ו-Calendar Candle by Broste Copenhagen. את אותו הנר שילבה בקישוט נוסף שהכינה, גם הוא במראה נורדי פשוט וטבעי. הפעם לצד דובים וינטאג׳ מ-Royal Copenhagen.

+++
ועד שתכינו קישוטים כאלה בעצמכם (אולי תעברתו את הסיפור עם כמה סביבונים), רצינו להמשיך את מה ש-Rikke התחילה 
ולהציג לכם כמה Calendar Candles מעוצבים בסגנון סקנדינבי ולקינוח, בונוס-כיס.

נר סקנדינבי(סק) באריזת בושם
skandinavisk מצטיינים במוצרי נוי המעוצבים וארוזים בנקיון נורדי משובח (עוד ידובר). ה-Calendar Candle שלהם מעוטר בפטרן כייפי המורכב מהספרות המדוברות (1-24) ומאייקונים ברוח העונה, החג והמותג. תארזו לנו בבקשה אחד כזה (אפילו בלי הנר).


 

הידעתם: הסקנדינבים משתמשים בנרות יותר מכל אומה אחרת בעולם. הם מדליקים נרות בבוקר, בצהריים ובערב, 12 חודשים בשנה. הם השכילו להבין שלנר סגולה בריכוך הרגע והפיכתו לפחות פורמלי ויותר חמים.
(שון וגרי, skandinavisk)

ממוספר, מפוספס או מנוקד. (דוז פואה)
כמובן שהם יעצבו Calendar Candles
כמובן שזה יראה סופר טיפוגרפי ובשחור לבן
כמובן שנציג לכם 3 עיצובים מהשנים האחרונות
כמובן שזו לא תהיה ההתייחסות האחרונה שלנו לענקית העיצוב Normann Copenhagen 


הנרות של Normann Copenhagen בשילוב הפמוט של Heima Block

טבע סקנדינבי פראי
מי שמכיר ואוהב, את הסטייל המיוחד של By Nord, ידע להעריך את העיצוב המדליק שלהם השנה ל-Calendar Candle. גם כאן כמו תמיד, מוטיב הטבע הוא נר לרגליהם;) הטבע הסקנדינבי משתלט על הנר באיפוק עוצמתי (ומעורר דחף לא מוסבר להדליק אותו). 

 


 

+++

עצרנו להדליק נר.

+++

בפעמים הבאות, עוד ״טייפרודקטס״ בשבילכם. המוצר הטיפוגרפי הבא יכול להיות תלוי על הקיר, זרוק בנונשלנטיות על המיטה, מונח על שולחן, על מדף או שאולי הוא יהיה המדף עצמו (מממעניין). הטיפוגרפיה יכולה לבוא לידי ביטוי בכל הכח או רק ברמיזה, בדו או בתלת, העיקר שתהיה שם ותטיל איזה כישוף על המוצר (ועלינו).  

+++

וכפי שהובטח, בונוס קטן מבית Normann Copenhagen
נתקלנו בלא מעט פריטים, מוצרי DIY וקישוטים ברוח הקאונטדאון, אבל לזה לא יכולנו להישאר אדישות…
אירגוניות הכיס האלו יוצרות Advent Calendar מקסים על הקיר ומשמשות לאיחסון ציוד (במקרה הזה קישוטים ואביזרים לכריסמס). לגמרי מדמיינות 365 כאלה עם הפתעה יומית בכל כיס. מצוין לגיבוש זוגי / משפחתי!

 

אולי תאהבו גם

תגובות